Boks czy karate?

boks

Każda dyscyplina sportu ma swoich wielbicieli. Wszystko jednak zależy od potrzeb naszego dziecka oraz jego wrażliwości. Nie możemy zmuszać dziecka, aby uczestniczyło w zajęciach, które go nie interesują. Każdy klub sportowy ma swoje własne wymagania i inaczej uczy dzieci. W wielu przypadkach rodzice bardzo ingerują w codzienne treningi dzieci. Nie powinniśmy aż tak bardzo wpływać na rozwój sportowy naszych dzieci. Jeśli powierzamy je trenerowi to powinniśmy słuchać jego rad i stosować się do zaleceń. Jeżeli usłyszymy od osoby prowadzącej treningi, że nasze dziecko sobie nie radzi wówczas należy zastanowić się nad zmianą dyscypliny sportu. Nie jest wskazane, aby całkiem oderwać dziecko od sportu jeżeli nie radzi sobie z jakąś dyscypliną.

Warto szukać takich, w których nasze dziecko będzie się czuło dobrze. Jest tak wiele dziedzin sportu, że na pewno znajdziemy coś, co zainteresuje nasza pociechę. Wprowadzenie dzieci w świat sportu jest doskonałym pomysłem na zapełnienie dziecku wolnego czasu. Nie można jednak obciążać dziecka za bardzo, gdyż będzie ono zmęczone i szybko się do tego zniechęci. Sport powinien być pasją, którą się rozwija, a nie obowiązkiem, który należy realizować. Zmuszanie dziecka będzie miało na nie negatywny wpływ i wyrządzi więcej złego niż dobrego. Biorąc pod uwagę jak wiele klubów sportowych powstaje w każdym mieście powinniśmy także to dopasować do oczekiwań dziecka.

Warto sprawdzić jak dogaduje się ono z innymi uczestnikami zajęć czy z wychowawcą klubu. Powinno się dobrze czuć i chętnie uczestniczyć w zajęciach. Tylko wtedy będziemy mogli namówić dziecko na regularne ćwiczenie i rozwijanie się w tej dziedzinie.