Dyscyplin sportu jest bardzo wiele. Każdy może wybrać to, co będzie dla niego najlepsze. Przyrządy do uprawiania sportu są dostępne już za niewielkie pieniądze, a czasem nie są one potrzebne wcale. Biorąc pod uwagę swoje możliwości finansowe oraz własne zainteresowania możemy dopasować sobie najlepsze rozwiązanie. Nie powinniśmy jednak podchodzić do niektórych dyscyplin bez przygotowania.

Możemy sobie zaszkodzić. W niektórych sytuacjach z uprawiania konkretnych dyscyplin sportu może nas eliminować stan zdrowia. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości wówczas warto skonsultować to z lekarzem. Będzie to najlepszy sposób na to, aby przekonać się czy rzeczywiście nie powinniśmy uprawiać danej dyscypliny. Jednakże nawet jeśli z czegoś musimy zrezygnować wówczas możemy znaleźć inną dyscyplinę, w której się odnajdziemy. Sporo osób poświęca czas na to, aby dostosować rodzaj uprawianego sportu do swoich oczekiwań oraz możliwości zdrowotnych.