Perfect Facebook Like Box Sidebar

Aktualności

Pierwszy start zawodników autonomicznej sekcji podnoszenia ciężarów w nowym sezonie.

W dniach 18-19.02 w Biłgoraju odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa LZS , tym samym pierwsze zawody sezonu 2017 roku.

Zawodniczki i zawodnicy naszego Klubu bardzo udanie zainaugurowali udział w zawodach w nowym sezonie .

Kategoria wiekowa do lat 17

Kat. 48 kg 

1 miejsce Wiktoria Litwin - 50 + 61 = 111 kg - rek. żyć.

3 miejsce  Klaudia Szelestowska - 30 +38 = 68 kg - rek. żyć.

Kat 53 kg.

 1 miejsce - Natalia Bobrowska - 43 + 55=98 kg

Kat.63 kg.

 1 miejsce - Karolina Czajka - 69 + 86 = 155 kg - rek. żyć.

 3 miejsce - Kinga Kisielewska - 39 + 51 = 90 kg . rek. żyć.

Kat.69 kg.

1 miejsce - Kwiatkowska Kinga - 61 + 74 = 135 kg. rek. żyć. 

Kat. 90 kg.

1 miejsce - Janiak Julia - 61 + 77 =138 kg. rek. żyć.

Zawodniczki wg punktacij sinclaira:

1 miejsce Karolina Czajka

4 miejsce Wiktoria Litwin

5 miejsce Kinga Kwiatkowska

Zawodnicy do lat 17 

kat 62 kg

1 miejsce - Krystian Ślifierz - 75 + 94 = 169 kg. rek. żyć.

Kat 77 kg

2 miejsce - Michał Kościuk - 91 + 120 = 211 kg rek. żyć.

3 miejsce - Konrad Litwin - 70 + 90 = 160 kg. rek. żyć.

Kat. 85 kg.

1 miejsce - Michał Puchala - 110 +140 = 250 kg. rek.żyć.

4 miejsce - Mateusz Staszczuk - 80 + 108 =188 kg. rek. żyć.

Kat. 94 kg.

3 miejsce - Jakub Dziewiczkiewicz - 90 + 115 = 205 kg - rekord życiowy poprawiony o 15 kilogramów !.

Zawodnicy w punktacji sinclaira:

2 miejsce Michał Puchala

4 miejsce Michał Kościuk

Zawodniczki powyżej lat 17.

kat. 48 kg.

1 miejsce -  Iwona Szelestowska - 41 +47 = 88 kg. rek. żyć

kat 53 kg.

2 miejsce - Klaudia Witkowska - 59 + 68 =127 kg

3 miejsce - Malwina Mosiadz -48 +60 = 108 kg rek. żyć.

Kat. 90 kg.

1 miejsce - Diana Flak - 78 + 104 = 182 kg rek. żyć

W punktacji sinclaira:

3 miejsce Diana Flak

4 miejsce Klaudia Witkowska

                                          Michał Puchala 140 kg w podrzucie.

Trenerzy Autonomicznej Sekcji Podnoszenia Ciężarów MKS "Unia" Hrubieszów:

Antoni Czerniak i Andrzej Greszeta

Kolejny sukces sekcji podnoszenia ciężarów

W Nowej Rudzie w dniach 8-10.07. rozegrano XXII Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w podnoszeniu ciężarów. Po zwycięstwie drużynowym w MZ LZS drugi raz w tym roku sekcja MKS "Unia" Hrubieszów zanotowała zwycięstwo drużynowe , tym razem jest to wydarzenie historyczne.Pierwszy raz w historii Klubu wygraliśmy drużynowo Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, zdobyliśmy 65 pkt. gdzie drugie miejsce zajął Tarpan Mrocza  54 pkt. a trzecie Zawisza Bydgoszcz 31 pkt.Sklasyfikowano 62 Kluby.

Na zwycięstwo drużyny złożyły się rewelacyjne starty naszych zawodniczek i zawodników:

Dziewczęta:

 Kat 48 kg.

1. Natalia Bobrowska - Srebrny medal - 48+60 =108 kg

2. Paulina Pańko - Brązowy medal - 40 + 57 = 97 kg

3. Iwona Szelestowska - V miejsce - 33+37 = 70 kg

4. Klaudia Szelestowska - VI miejsce - 26+30 = 56 kg

Kat 53 kg.

1. Malwina Mosiądz - VI miejsce -42 + 49 = 91 kg. - wypełniona norma na drugą klasę sportową

Kat 58 kg.

1. Karolina Czajka  - Złoty medal - 61 + 80 =141 kg - wszystkie wyniki to rekordy życiowe , w punktacji sinclaira VIII miejsce.

 

 Karolina Czajka na podium kategorii 58 kg z trenerem Antonim Czerniakiem

Na czwartym miejscu Klaudia Witkowska

2. Klaudia Witkowska - IV miejsce - 61 + 70 =131 kg -rekord życiowy.

Kat 63 kg

1. Kinga Kwiatkowska - IV miejsce -56 +63 -119 kg.

Chłopcy

Kat 58 kg

1. Krystian Ślifierz - VIII miejsce -72 + 90 =162 kg

2. Patryk Bobrowski - IX miejsce - 58 +75 =133 kg

Kat 62 kg

1. Przemysław Kasztelan - VII miejsce - 77+99 = 176 kg

Kat 94 kg

1. Michał Puchala - V miejsce - 103 + 130 =233 kg.

Trzeba podkreślić ,że na zawody te należało najpierw uzyskać kwalifikację na zawodach strefowych.

Gratulujemy zawodnikom wysiłku włożonego w przygotowanie , ambitnego startu na zawodach a trenerom podejmowania trafnej taktyki na zawodach i dobrego przygotowania zawodników.

Trenerzy sekcji to: Antoni Czerniak, Andrzej Greszeta i Leszek Tarnawski.

I jeszcze jedna Informacja : w najbliższy weekend w dniach 15-17.07 w Zamościu zostanie rozegrany Międzynarodowy Turniej Nadzieii Olimpijskich, w reprezentacji Polski wystartuje zawodniczka naszego Klubu Karolina Czajka , zapraszamy do kibicowania.

 

Stypendium Burmistrza Miasta Hrubieszowa

W dniu dzisiejszym Burmistrz  p. Tomasz Zając wręczył nagrody dla zawodników sekcji podnoszenia ciężarów za osiągnięcia sportowe na przełomie roku 2015/16.

Stypendium jednorazowe Burmistrza Miasta Hrubieszowa przyznano 13 zawodnikom i zawodniczkom  sekcji podnoszenia ciężarów:  Natalia Bobrowska, Karolina Czajka. Klaudia Witkowska, Kinga Kwiatkowska, Wiktoria Litwin, Julia  Janiak, Paulina Pańko, Krystian Ślifierz, Michał Puchala, Jakub Dziewiczkiewicz,  Przemysław Kasztelan,  Piotr Mielniczuk, Michał Kościuk.

Dzisiejsza uroczystość miała miejsce w gabinecie Burmistrza Miasta Hrubieszowa i odbyła się wcześniej od głównych uroczystości, które odbędą się 22.06. 2016 roku w Hrubieszowskim Domu Kultury.

W dniu jutrzejszym 21.06 dziewięcioro nagrodzonych rozpoczyna zgrupowanie szkoleniowe w Nadrzeczu koło Biłgoraja a trwać ono będzie do 1.07. Zgrupowanie jest okresem bezpośredniego przygotowania startowego do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Nowa Ruda 2016.

Do zawodów tych zakwalifikowało się 12 zawodników z naszego Klubu.

Zawodniczki  i zawodnicy sekcji podnoszenia ciężarów z p. Burmistrzem  i Naczelnikiem Wydziału Oświaty p. Szymonem Patkowskim.

 

Bardzo dobry start ww strefowych eliminacjach OOM w Biłgoraju

Na zdjęciu Karolina Czajka podczas startu w II Turnieju o Puchar Wójta Gminy Hrubieszów.

Bardzo dobrze spisali się młodzi ciężarowcy Unii na odbytych wczoraj (sobota, 11.06) w Biłgoraju strefowych eliminacjach w podnoszeniu ciężarów do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Pierwsze miejsca w swojej kategorii wagowej w klasyfikacji dziewcząt zajęły Iwona Szelestowska i Karolina Czajka, a w klasyfikacji chłopców Krystian Ślifierz. Drugie były Klaudia Szelestowska, Klaudia Witkowska i Kinga Kwiatkowska, a wśród chłopców Przemysław Kasztelan i Michał Puchala. Pozostałe zawodniczki i pozostali zawodnicy zajęli także czołowe miejsca.

Wszyscy zasłużyli na gratulacje i pochwały.

Szczegółowe wyniki eliminacji patrz TUTAJ

Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w podnoszeniu ciężarów

W najbliższą sobotę (11 czerwca) odbędą się w Biłgoraju międzywojewódzkie eliminacje strefowe do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w podnoszeniu ciężarów dla dziewcząt i chłopców w wieku 16 - 17 lat.

Unię Hrubieszów w eliminacjach w Biłgoraju będzie reprezentować 12 dziewcząt i chłopców. Na listach startowych są: Szelestowska Klaudia, Bobrowska Natalia, Szelestowska Iwona, Pańko Paulina, Mosiądz Malwina, Witkowska Klaudia, Czajka Karolina, Kwiatkowska Kinga, Bobrowski Patryk, Ślifierz Krystian, Kasztelan Przemysław i Puchala Michał.

Zasady klasyfikacji na eliminacjach strefowych TUTAJ


Joomla templates by a4joomla