Perfect Facebook Like Box Sidebar

Kolejny sukces sekcji podnoszenia ciężarów

W Nowej Rudzie w dniach 8-10.07. rozegrano XXII Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w podnoszeniu ciężarów. Po zwycięstwie drużynowym w MZ LZS drugi raz w tym roku sekcja MKS "Unia" Hrubieszów zanotowała zwycięstwo drużynowe , tym razem jest to wydarzenie historyczne.Pierwszy raz w historii Klubu wygraliśmy drużynowo Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, zdobyliśmy 65 pkt. gdzie drugie miejsce zajął Tarpan Mrocza  54 pkt. a trzecie Zawisza Bydgoszcz 31 pkt.Sklasyfikowano 62 Kluby.

Na zwycięstwo drużyny złożyły się rewelacyjne starty naszych zawodniczek i zawodników:

Dziewczęta:

Kat 48 kg.

1. Natalia Bobrowska - Srebrny medal - 48+60 =108 kg

2. Paulina Pańko - Brązowy medal - 40 + 57 = 97 kg

3. Iwona Szelestowska - V miejsce - 33+37 = 70 kg

4. Klaudia Szelestowska - VI miejsce - 26+30 = 56 kg

Kat 53 kg.

1. Malwina Mosiądz - VI miejsce -42 + 49 = 91 kg. - wypełniona norma na drugą klasę sportową

Kat 58 kg.

1. Karolina Czajka  - Złoty medal - 61 + 80 =141 kg - wszystkie wyniki to rekordy życiowe , w punktacji sinclaira VIII miejsce.

Karolina Czajka na podium kategorii 58 kg z trenerem Antonim Czerniakiem

Na czwartym miejscu Klaudia Witkowska

2. Klaudia Witkowska - IV miejsce - 61 + 70 =131 kg -rekord życiowy.

Kat 63 kg

1. Kinga Kwiatkowska - IV miejsce -56 +63 -119 kg.

Chłopcy

Kat 58 kg

1. Krystian Ślifierz - VIII miejsce -72 + 90 =162 kg

2. Patryk Bobrowski - IX miejsce - 58 +75 =133 kg

Kat 62 kg

1. Przemysław Kasztelan - VII miejsce - 77+99 = 176 kg

Kat 94 kg

1. Michał Puchala - V miejsce - 103 + 130 =233 kg.

Trzeba podkreślić ,że na zawody te należało najpierw uzyskać kwalifikację na zawodach strefowych.

Gratulujemy zawodnikom wysiłku włożonego w przygotowanie , ambitnego startu na zawodach a trenerom podejmowania trafnej taktyki na zawodach i dobrego przygotowania zawodników.

Trenerzy sekcji to: Antoni Czerniak, Andrzej Greszeta i Leszek Tarnawski.

I jeszcze jedna Informacja : w najbliższy weekend w dniach 15-17.07 w Zamościu zostanie rozegrany Międzynarodowy Turniej Nadzieii Olimpijskich, w reprezentacji Polski wystartuje zawodniczka naszego Klubu Karolina Czajka , zapraszamy do kibicowania.

Stypendium Burmistrza Miasta Hrubieszowa

W dniu dzisiejszym Burmistrz  p. Tomasz Zając wręczył nagrody dla zawodników sekcji podnoszenia ciężarów za osiągnięcia sportowe na przełomie roku 2015/16.

Stypendium jednorazowe Burmistrza Miasta Hrubieszowa przyznano 13 zawodnikom i zawodniczkom  sekcji podnoszenia ciężarów:  Natalia Bobrowska, Karolina Czajka. Klaudia Witkowska, Kinga Kwiatkowska, Wiktoria Litwin, Julia  Janiak, Paulina Pańko, Krystian Ślifierz, Michał Puchala, Jakub Dziewiczkiewicz,  Przemysław Kasztelan,  Piotr Mielniczuk, Michał Kościuk.

Dzisiejsza uroczystość miała miejsce w gabinecie Burmistrza Miasta Hrubieszowa i odbyła się wcześniej od głównych uroczystości, które odbędą się 22.06. 2016 roku w Hrubieszowskim Domu Kultury.

W dniu jutrzejszym 21.06 dziewięcioro nagrodzonych rozpoczyna zgrupowanie szkoleniowe w Nadrzeczu koło Biłgoraja a trwać ono będzie do 1.07. Zgrupowanie jest okresem bezpośredniego przygotowania startowego do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Nowa Ruda 2016.

Do zawodów tych zakwalifikowało się 12 zawodników z naszego Klubu.

Zawodniczki  i zawodnicy sekcji podnoszenia ciężarów z p. Burmistrzem  i Naczelnikiem Wydziału Oświaty p. Szymonem Patkowskim.

Bardzo dobry start ww strefowych eliminacjach OOM w Biłgoraju

Na zdjęciu Karolina Czajka podczas startu w II Turnieju o Puchar Wójta Gminy Hrubieszów.

Bardzo dobrze spisali się młodzi ciężarowcy Unii na odbytych wczoraj (sobota, 11.06) w Biłgoraju strefowych eliminacjach w podnoszeniu ciężarów do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Pierwsze miejsca w swojej kategorii wagowej w klasyfikacji dziewcząt zajęły Iwona Szelestowska i Karolina Czajka, a w klasyfikacji chłopców Krystian Ślifierz. Drugie były Klaudia Szelestowska, Klaudia Witkowska i Kinga Kwiatkowska, a wśród chłopców Przemysław Kasztelan i Michał Puchala. Pozostałe zawodniczki i pozostali zawodnicy zajęli także czołowe miejsca.

Wszyscy zasłużyli na gratulacje i pochwały.

Szczegółowe wyniki eliminacji patrz TUTAJ

Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w podnoszeniu ciężarów

W najbliższą sobotę (11 czerwca) odbędą się w Biłgoraju międzywojewódzkie eliminacje strefowe do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w podnoszeniu ciężarów dla dziewcząt i chłopców w wieku 16 - 17 lat.

Unię Hrubieszów w eliminacjach w Biłgoraju będzie reprezentować 12 dziewcząt i chłopców. Na listach startowych są: Szelestowska Klaudia, Bobrowska Natalia, Szelestowska Iwona, Pańko Paulina, Mosiądz Malwina, Witkowska Klaudia, Czajka Karolina, Kwiatkowska Kinga, Bobrowski Patryk, Ślifierz Krystian, Kasztelan Przemysław i Puchala Michał.

Zasady klasyfikacji na eliminacjach strefowych TUTAJ

Zdjęcia z Mistrzostw Polski LZS w Zamościu

Pan Antoni Czerniak, trener sekcji podnoszenia ciężarów Unii przysłał nam zdjęcia z Mistrzostw Polski LZS do lat 15 i 17 w podnoszeniu ciężarów, które odbyły się w dniach od 5 do 8 maja br. w Zamościu.

Panu Antoniemu, Panu Sławomirowi Zawiślakowi posłowi na Sejm RP oraz Panu Józefowi Poterusze Przewodniczącemu RW LZS w Lublinie tylko pozazdrościć takiego towarzystwa.