Nasze życie jest tak skonstruowane, że bez sportu nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować. Jeżeli prowadzimy stacjonarny tryb życia, nie ruszamy się zbyt wiele, wówczas na pewno towarzyszą nam problemy zdrowotne. Możemy mieć problem z otyłością, częściej chodzić do lekarza czy przyjmować leki. Warto się zastanowić, co jest dla nas ważniejsze. Poświęcenie kilku czy kilkunastu minut na bieganie czy inny rodzaj aktywności fizycznej może zaowocować na przyszłość. To, w jaki sposób podejdziemy do własnego życia może zaowocować na przyszłość. Sport powinien nam towarzyszyć codziennie. Jeżeli nie mamy na niego zbytnio czasu wówczas dobrze jest zaplanować aktywny wypoczynek z rodziną.

Przejażdżka na rowerach czy spacer w zupełności wystarczą dla zapracowanych. Siedzenie przed komputerem czy telewizorem na pewno nie będzie pozytywnie wpływało na nasze zdrowie i relacje rodzinne. Sport to zdrowie i wie o tym już nawet małe dziecko. Zapoznanie dzieci z dyscyplinami sportu będzie wpływało na codzienność oraz nastawienie dziecka do takiego spędzania czasu.