Jest wiele dziedzin sportu w związku z tym, nie będziemy mieli problemu z dopasowaniem najlepszej dyscypliny dla naszego dziecka. Warto więc wysłać dziecko na kilka pierwszych zajęć, aby sprawdziło, czy dana dyscyplina jest dla niego odpowiednia.tlenoterapia Sport jest dla każdego, więc każdy powinien szukać tego, co sprawia mu radość. Wielu rodziców samodzielnie wybiera dziecku dziedzinę sportu. Zapisują je i zmuszają do regularnego uczestniczenia w zajęciach. Na kaprysy dziecka i niechętne chodzenie na zajęciach dziecko słyszy tylko „ płacę ci zajęcia, a ty marudzisz” lub „ja nie miałem takiej wygody jak ty”.

Nie ma nic gorszego niż wbijanie w dziecko poczucia winy. Czuje się ono gorsze i niewdzięczne, że nie sprawia mu przyjemności to, co wybrali dla niego rodzice. Jest to poważny błąd rodzica, który wywiera presję na dziecko. Najlepiej jest dać wybór dziecku, żeby w późniejszym czasie nie żałować, że płaciliśmy za zajęcia na darmo. Dobrym pomysłem jest zaprowadzić dziecko na wiele różnych zajęć sportowych, aby mogło wybrać to co jest dla niego najlepsze. Takie rozwiązanie może sprawić, że odnajdzie się ono na zajęciach, a pieniądze, które będziemy wykładać na tę dyscyplinę sportu będą najlepsza inwestycją.